Transport i spedycja

 

Sprawy dotyczące wykonywania międzynarodowego oraz krajowego przewozu rzeczy, a także usług spedycyjnych stanowią przedmiot naszego szczególnego zainteresowania.

W Kancelarii zajmujemy się wieloma typami spraw związanych z transportem i spedycją. Wspierany naszych Klientów prowadzących przedsiębiorstwa transportowe oraz firmy spedycyjne.

Najczęstsze problemy z zakresu przewozu i spedycji z jakimi zgłaszają się do Kancelarii przedsiębiorcy to: odróżnienie umowy spedycji od umowy przewozu, nieprawidłowe wypełnienie listu przewozowego, uszkodzenie towaru podczas przewozu, zaginięcie towaru podczas przewozu, nieprawidłowe załadowanie i rozmieszczenie towaru, przeciążenie pojazdu, niepodstawienie auta pod załadunek lub opóźnienie na załadunek, wydanie towaru osobie nieuprawnionej, opóźnienie dostawy towaru, ubezpieczenie oc przewoźnika, ubezpieczenie oc spedytora, procedury wnoszenia reklamacji i zastrzeżeń.

Z wykonywaniem transportu drogowego wiąże się konieczność posiadania wiedzy z wielu dziedzin prawa i licznych aktów prawnych. Przedsiębiorców przewozowych dotyczy kodeks cywilny, prawo przewozowe, Konwencja CMR czy ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów oraz wiele innych.
Wiemy, że przedsiębiorcy zajmujący się przewozami czy spedycją muszą skupić się przede wszystkim na świadczeniu oferowanych usług, a nie analizie zmieniających się przepisów prawa. Dlatego oferujemy Państwu doradztwo prawne, dzięki któremu zyskacie Państwo czas na prowadzenie firmy i profesjonalne wsparcie w codziennych trudnościach.